El Yapımı Doğal Sabunlar ve Kullanım Avantajları

Kişisel bakım kategorisinde yükselen bir trend olan el yapımı doğal sabunlar, özellikle organik ürün kaygısı olanlara hitap eden ürünler olarak öne çıkıyor. Sıvı sabun gibi ürünlerin yüksek kimyasal bileşen içermesi gibi etkenler, kullanıcıların doğal sabunlara olan ilgilerinin artmasına da sebebiyet veriyor. El yapımı sabunların doğal bileşenleri ve bitkiözlü yapıları kullanıcıların doğal sabunlara olan güvenini de kuvvetlendiriyor. Bu bağlamda biz de Bitkiselce olarak bitkisel el yapımı sabunlarımızla özellikle doğallık kaygısı olanlara birbirinden mis seçenekler sunuyoruz.

 

Organik El Yapımı Sabunlar ve Fabrikasyon Ürünler Arasındaki Fark

Organik el yapımı katı sabunlar ile diğer opsiyonlar arasında değerlendirilen fabrikasyon sıvı sabun gibi seçenekler, özellikle kimyasal yapıları gereği birbirlerinden ayrılırlar. Fabrikasyon ürünler, endüstriyel seri üretim kuralları gereğince daha fazla birim elde edebilmek adına kimyasal işlemlere tabii tutulurlar. Özellikle doğal olmayan yollarla üretilen sıvı sabunlarda köpüklenmeyi arttıracak hayvansal yağların kullanımı oldukça yaygın bir durumdur. Aynı şekilde ürüne renk ve koku katabilmek için kullanılan bileşenler de genel olarak tarım ilacı gibi ağır kimyasallar içerebilmektedir. Ph değerleri dengesiz olan klasik alkali sabunlar, sağlıklı bir ciltte 4.5 ila 6.5 arasında olması gereken pH değerini, 9-10 arası bir değere yükseltirler. Tüm bu etkenlerde göz önünde bulundurulduğunda, bitkisel el yapımı sabunlara olan talebin neden arttığını anlamak zor olmaz.

 

Doğal El Yapımı Sabun Avantajları

Bitkiselce portalında da görebileceğiniz bitkisel doğal sabunlar arasında çeşitli aromatik kokulara ve özelliklere sahip opsiyonlar mevcuttur. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bitkisel el yapımı sabun seçenekleri; cilt sağlığının korunması başta olmak üzere birçok avantaja sahip ürünlerdir. Daha detaylı üzerinde durmak gerekirse bu avantajları şu başlıklar dahilinde sınıflandırmak mümkündür:

 

Optimum pH Değeri

Sağlıklı bir ciltte olması gereken pH değeri ortalama 5.5 aralığında yer almalıdır. Doğal sıvı sabunlar, cildimizin pH değerine uyum sağlarlar ve cildimizin nem düzeyini korumasına yardımcı olurlar. Aynı şekilde pH düzeyi yüksek olan alkali sabunlara göre ciltteki fazla yağlılığın giderilmesi konusunda da daha etkilidirler.

 

Vitamin & Mineral Özlü Besleyecilik

Doğal sabunlar, kimyasaldan daha çok mineral ve vitamin gibi bileşenlerle zenginleştirilmiş şekilde formülize edilirler. Bu sayede de cildimizin ihtiyacı olan bileşenlerle beslenmesine yardımcı olurlar. Düzenli kullanımda cildin nem ve yumuşaklık düzeyinin arttırılması açısından fayda sağlarlar

 

Cilt Hastalıklarına Karşı Koruyucu Etki

Kimyasal bileşenli sabunlara göre bitkisel ve doğal sabunlar; egzama, mantar gibi ciddi cilt hastalıklarına karşı koruma da sağlarlar. Uzun süreli kullanımda bu gibi semptomlarda gözle görülür azalma sağlanmasında oldukça etkilidirler.

 

Yüz ve Hassas Ciltlerde Kullanılabilir

Yüz ve cilt gibi kimyasala karşı duyarlı alanlarda doğal bitkisel sabunlar güvenle kullanılabilir. Ağır kimyasallardan tahriş gibi riskler doğal sabunlar sayesinde azalır. Öyleki doğal sabunları bebeklerinizin temizliğinde bile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 

Mis Koku ile Meditasyon Etkisi

Bitkisel katı sabunlar kapsamında kullanıcılar için en cezbedici özelliklerden biri de doğal bitki esanslarından güç alan koku etkisidir. Farklı bitkisel içeriklere sahip olabilen bu ürünlerde kullanıcı tercihine göre çeşitli koku alternatifleri mevcuttur. Böylelikle kullanıcılar için duyusal bir tatmin duygusuna da olanak veren doğal sabunlar, salt bedensel kullanımının ötesinde meditasyon etkisi ile psikolojik bir tatmin de sağlar.Mis kokulu doğal sabunlar hakkında daha fazla bilgi almak için sizi bitkiselce.com adresine bekliyoruz.